Kim jesteśmy

Kancelaria LexNord to zgrany zespół specjalistów, których wyróżnia fachowe podejście, dbałość o każdy detal. Korzystając z naszych usług, mają Państwo pewność, że działamy tylko w Państwa interesie.

Każdy Klient jest dla nas tak samo ważny. Wiemy, że każda sprawa wymaga indywidualnego traktowania. W LexNord nie szkoda nam czasu na dogłębne analizy sytuacji i materiału. To klucz do sukcesu w wielu trudnych sporach sądowych.

Pomagamy osobom prywatnym i przedsiębiorcom, działającym w różnych branżach, w tym również z sektora IT i e-commerce, transportu i spedycji. Specjalizujemy się w prawie dla firm i sporach z bankami.

Każdą sprawę doprowadzamy do szczęśliwego końca, którym, zgodnie z naszą filozofią, jest moment, w którym nasz Klient może odetchnąć z ulgą.

LexNord – twarde prawo, które znamy! Wykorzystamy to, aby zadbać o Państwa interesy.

W czym możemy pomóc? Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Dorota Pilarczyk

Radca prawny, właścicielka kancelarii. Specjalizacje: prawo bankowe i spory z bankami.

Dorota Pilarczyk to specjalistka od prawa bankowego i sporów z bankami, która pomaga w pozornie przegranych walkach i potrafi wywalczyć dla swoich Klientów pozytywny wynik. Zajmuje się również postępowaniami egzekucyjnymi. W czasach, w których banki, określające się mianem instytucji zaufania publicznego, a w rzeczywistości dbające jedynie o swoje interesy, potrzebny jest radca prawny, który staje po stronie ludzi.

Wiedzę i wykształcenie zdobywała na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim. Doświadczenie zdobyła między innymi podczas aplikacji radcowskiej w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Po jej zakończeniu pracowała jeszcze kilka lat w znanej i szanowanej kancelarii w Gliwicach. Na liście swoich sukcesów ma również doświadczenie międzynarodowe, zdobyte dzięki współpracy z Funduszem Inwestycyjnym Black Pearls.

Prywatnie szczęśliwa mężatka i matka dwójki dzieci, która resztki wolnego czasu chętnie spędza na siłowni, wyciskając z siebie siódme poty podczas treningów tabaty.

Tadeusz Stasiak

Radca prawny. Specjalizacje: prawo cywilne i transportowe.

Tadeusz Stasiak to radca prawny z wieloletnim doświadczeniem, który działa w zawodzie od 2010 roku. Cztery lata później Tomasz był już właścicielem swojej własnej kancelarii. Dziś jest partnerem LexNord.

Tadeusz Stasiak specjalizuje się w prawie transportowym i cywilny. Obsługuje spółki prawa handlowego, doradzając już na samym etapie ich tworzenia. Jest konsultantem podczas zmian strukturalnych oraz tworzy niezbędną dokumentacje wewnętrzną. Doradza przy tworzeniu umów gospodarczych i negocjacjach handlowych. Sprawnie reprezentuje naszych Klientów w sporach sądowych, głównie w zakresie prawa cywilnego i transportowego, które nie mają przed nim żadnych tajemnic. Dodatkowo dysponuje dużym doświadczeniem w sporach z zakresu ubezpieczeń społecznych – reprezentując pracowników w sporach z pracodawcami i osoby ubiegające się o świadczenia z ubezpieczeń społecznych.

Tadeusz aktywnie działa społecznie. W latach 2011-2015 był przewodniczącym Zarządu Dzielnicy Stare Tarnowice w Tarnowskich Górach, a od listopada 2014 roku jest radnym Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach, w której przewodniczy Komisji Praworządności i Bezpieczeństwa.

Joanna Zielińska

Adwokat. Specjalizacje: prawo spółek cywilnych i arbitraż handlowy.

Joanna Zielińska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która ukończyła z bardzo dobrymi wynikami. Od 2015 roku znajduje się na liście adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach. Jako juror-arbiter uczestniczy w licznych konkursach dla studentów prawa typu Moot Court, zarówno w kraju jak i za granicą, gdzie dumnie reprezentuje Polskę.

Joanna swoją największą uwagę skupia wokół zagadnień związanych z prawem gospodarczym, prawem spółek handlowych i arbitrażem handlowym.

Poza pracą interesuje się stosunkami międzynarodowymi, kinematografią oraz tańcami latynoamerykańskimi.

Agnieszka Dudek-Niestrój

Aplikantka radcowska. Specjalizacje: prawo cywilne i gospodarcze.

Agnieszka Dudek-Niestrój jest absolwentką prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz finansów i rachunkowości Wydziału Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2018 r. aplikantka radcowska przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach.

Agnieszka Dudek-Niestrój specjalizuje się w prawie cywilnym, głównie w prawie umów. W kręgu jej zainteresowań znajduje się obsługa prawna podmiotów gospodarczych, prawo związane z obrotem nieruchomościami oraz prawo budowlane i proces inwestycyjny.

W wolnych chwilach uczestniczy w zajęciach tańca towarzyskiego, pływa i jeździ na rolkach.

Joanna Schodzińska

Prawnik. Specjalizacje: prawo odszkodowawcze, prawo spółek handlowych

Joanna Schodzińska jest specjalistką z szeroką wiedzą na temat odszkodowań i prawa transportowego. Z kancelarią LexNord jest czynnie związana zawodowo od ponad 6 lat. Jej największe sukcesy skupiają się wokół prawa transportu oraz obsługi spółek kapitałowych.

Po pracy Joanna najchętniej spędzam czas z rodziną, gra w tenisa i odpoczywa przy dźwiękach dobrej muzyki.