Kim jesteśmy

Kancelaria LexNord to zgrany zespół specjalistów, których wyróżnia fachowe podejście, dbałość o każdy detal i doświadczenie na arenie międzynarodowej – głownie na obszarze Skandynawii. Korzystając z naszych usług, mają Państwo pewność, że działamy tylko w Państwa interesie.

Każdy Klient jest dla nas tak samo ważny. Wiemy, że każda sprawa wymaga indywidualnego traktowania. W LexNord nie szkoda nam czasu na dogłębne analizy sytuacji i materiału. To klucz do sukcesu w wielu trudnych sporach sądowych.

Pomagamy osobom prywatnym i przedsiębiorcom, działającym w różnych branżach, w tym również z sektora IT i e-commerce, transportu i spedycji. Specjalizujemy się w prawie dla firm i sporach z bankami.

Każdą sprawę doprowadzamy do szczęśliwego końca, którym, zgodnie z naszą filozofią, jest moment, w którym nasz Klient może odetchnąć z ulgą.

LexNord – twarde prawo, które znamy! Wykorzystamy to, aby zadbać o Państwa interesy.

W czym możemy pomóc? Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty.

Dorota Pilarczyk

Radca prawny, właścicielka kancelarii. Specjalizacje: prawo bankowe i spory z bankami.

Dorota Pilarczyk to specjalistka od prawa bankowego i sporów z bankami, która pomaga w pozornie przegranych walkach i potrafi wywalczyć dla swoich Klientów pozytywny wynik. Zajmuje się również postępowaniami egzekucyjnymi. W czasach, w których banki, określające się mianem instytucji zaufania publicznego, a w rzeczywistości dbające jedynie o swoje interesy, potrzebny jest radca prawny, który staje po stronie ludzi.

Wiedzę i wykształcenie zdobywała na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim. Doświadczenie zdobyła między innymi podczas aplikacji radcowskiej w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Po jej zakończeniu pracowała jeszcze kilka lat w znanej i szanowanej kancelarii w Gliwicach. Na liście swoich sukcesów ma również doświadczenie międzynarodowe, zdobyte dzięki współpracy z Funduszem Inwestycyjnym Black Pearls.

Prywatnie szczęśliwa mężatka i matka dwójki dzieci, która resztki wolnego czasu chętnie spędza na siłowni, wyciskając z siebie siódme poty podczas treningów tabaty.

Tadeusz Stasiak

Radca prawny. Specjalizacje: prawo cywilne i transportowe.

Tadeusz Stasiak to radca prawny z wieloletnim doświadczeniem, który działa w zawodzie od 2010 roku. Cztery lata później Tomasz był już właścicielem swojej własnej kancelarii. Dziś jest partnerem LexNord.

Tadeusz Stasiak specjalizuje się w prawie transportowym i cywilny. Obsługuje spółki prawa handlowego, doradzając już na samym etapie ich tworzenia. Jest konsultantem podczas zmian strukturalnych oraz tworzy niezbędną dokumentacje wewnętrzną. Doradza przy tworzeniu umów gospodarczych i negocjacjach handlowych. Sprawnie reprezentuje naszych Klientów w sporach sądowych, głównie w zakresie prawa cywilnego i transportowego, które nie mają przed nim żadnych tajemnic. Dodatkowo dysponuje dużym doświadczeniem w sporach z zakresu ubezpieczeń społecznych – reprezentując pracowników w sporach z pracodawcami i osoby ubiegające się o świadczenia z ubezpieczeń społecznych.

Tadeusz aktywnie działa społecznie. W latach 2011-2015 był przewodniczącym Zarządu Dzielnicy Stare Tarnowice w Tarnowskich Górach, a od listopada 2014 roku jest radnym Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach, w której przewodniczy Komisji Praworządności i Bezpieczeństwa.

Joanna Zielińska

Adwokat. Specjalizacje: prawo spółek cywilnych i arbitraż handlowy.

Joanna Zielińska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która ukończyła z bardzo dobrymi wynikami. Od 2015 roku znajduje się na liście adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach. Jako juror-arbiter uczestniczy w licznych konkursach dla studentów prawa typu Moot Court, zarówno w kraju jak i za granicą, gdzie dumnie reprezentuje Polskę.

Joanna swoją największą uwagę skupia wokół zagadnień związanych z prawem gospodarczym, prawem spółek handlowych i arbitrażem handlowym.

Poza pracą interesuje się stosunkami międzynarodowymi, kinematografią oraz tańcami latynoamerykańskimi.

Jakub Matan

Radca prawny. Specjalizacje: prawo spółek handlowych i prawo zamówień publicznych.

Jakub Matan jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz radcą prawnym, wpisany na listę radców przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach.

Specjalnością Jabuka jest doradztwo z zakresu prawa zamówień publicznych, prawa korporacyjnego oraz windykacji wierzytelności. Od 9 lat świadczy swoją profesjonalną pomoc prawną na rzecz podmiotów z sektora publicznego oraz prywatnego, a w tym w szczególności na rzecz podmiotów z branży odnawialnych źródeł energii. Jakub z sukcesami prowadzi windykację wierzytelności, z uwzględnienie windykacji na terenie Unii Europejskiej oraz doradza naszym Klientom w zakresie działalności deweloperskiej i inwestycyjnej. Prowadzi również obsługę w języku angielskim.

Jakub w wolnych chwilach prowadzi aktywny tryb życia – biega i gra w piłkę nożną. Może pochwalić się zdobytym z drużyną OIRP Katowice tytułem Mistrz Polski w VII Ogólnopolskich Mistrzostwach Radców Prawnych 2015 w halowej piłce nożnej.

Joanna Schodzińska

Prawnik. Specjalizacje: prawo odszkodowawcze, prawo spółek handlowych

Joanna Schodzińska jest specjalistką z szeroką wiedzą na temat odszkodowań i prawa transportowego. Z kancelarią LexNord jest czynnie związana zawodowo od ponad 6 lat. Jej największe sukcesy skupiają się wokół prawa transportu oraz obsługi spółek kapitałowych.

Po pracy Joanna najchętniej spędzam czas z rodziną, gra w tenisa i odpoczywa przy dźwiękach dobrej muzyki.

Marcin Górski

Adwokat. Specjalizacja: prawo nieruchomości i prawo bankowe

Marcin Górski to doświadczony specjalista z dziedziny prawa nieruchomości. Wspiera naszych Klientów w ekonomicznym wykorzystaniu przysługujących im praw do nieruchomości. W swojej działalności koncentruje się również na reprezentowaniu Klientów w sporach z bankami, szczególnie na gruncie tzw. kredytów denominowanych w chf i kredytów indeksowanych do chf.

Marcin to doskonały adwokat, który słynie z umiejętności prostego tłumaczenia naszym Klientom prawnych zawiłości w sposób zrozumiały i przyjazny. Dzięki ukończonym studiom na kierunku zarządzanie i marketing rozumie ekonomiczne aspekty funkcjonowania biznesu i potrafi nadać im odpowiednie ramy prawne. Przydatne prawnikowi umiejętności negocjacji, mediacji oraz doświadczenie międzynarodowe zdobywał w ramach Europejskiej Akademii Dyplomacji.

Marcin Górski w wolnych chwilach udziela się w ważnych sprawach społecznych, doradzając organizacjom pozarządowym i lokalnej społeczności. Prywatnie jest zapalonym wielbicielem narciarstwa.

Paweł Garbas

Specjalizacje: prawo konsumenckie, prawo bankowe i ubezpieczenia.

Student V roku prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W zespole Kancelarii LexNord od 2016 roku. Jego specjalizacją są zagadnienia z dziedziny prawa konsumenckiego, bankowego oraz ubezpieczeniowego. Zajmuje się analizą umów, w szczególności pod kątem występowania w nich niedozwolonych klauzul i przygotowywaniem pism procesowych. Paweł czynnie i skutecznie wspiera nasz zespół w prowadzeniu postępowań sądowych.

Na co dzień miłośnik historii, gry na pianinie oraz kibic piłki nożnej i kolarstwa. Biegle włada językiem angielskim.

Michał Wręczycki

Specjalizacje: prawo instrumentów finansowych, prawo umów bankowych

Student V roku prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Z kancelarią Lexnord związany od 2017 roku. Zajmuje się sprawami z zakresu prawa bankowego, w szczególności analizą umów kredytowych; kompleksową ochroną dłużników na każdym etapie postępowania oraz sporami z zakresu prawa konsumenckiego i antymonopolowego. Do jego zainteresowań należy także prawo rynku kapitałowego oraz unormowania dla nowopowstałych startupów.

W wolnych chwilach grywa na gitarze oraz próbuje swoich sił amatorsko grając w piłkę nożną. Włada językiem angielski.

Marta Piętka

Specjalizacja: Prawo transportowe, prawo bankowe, prawo własności intelektualnej oraz prawo medyczne

Marta Piętka to studentka piątego roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Specjalizuje się w prawie transportowym, prawie bankowym, prawie własności intelektualnej oraz prawie medycznym. Zaznajomiona jest również w tematyce upadłości konsumenckiej i postępowaniu egzekucyjnym.

Prywatnie Marta to wielka miłośniczka psów i podróży. W ostatnim czasie polubiła górskie wędrówki. Hobbystycznie jeździ na nartach i rolkach, gra w gry planszowe z przyjaciółmi, ogląda filmy i czyta książki – głównie kryminały.