Prywatne leczenie po wypadku zgodne z prawem

17 sierpnia, 2016by Kancelaria Lexnord

Prywatne leczenie po wypadku zgodne z prawem

 

Pacjencie, już nie musisz czekać w kolejce po świadczenie medyczne! 19 maja 2016 roku Sąd Najwyższy podjął uchwałę, mającą podstawowe znaczenie dla zwrotów kosztów leczenia od ubezpieczyciela.

 

 

Zgodnie z uchwałą, świadczenie ubezpieczyciela w ramach umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pojazdów mechanicznych obejmuje także uzasadnione i celowe koszty leczenia oraz rehabilitacji poszkodowanego, niefinansowane ze środków publicznych (art. 444 par. 1 k.c.).

Faktem jest, że obecnie połowa obywateli korzysta z prywatnej opieki medycznej, która nie jest refundowana przez NFZ, zatem często zwrot kosztów leczenia od ubezpieczyciela okazywał się fikcją.

Teraz nie ma już wątpliwości, że dla pokrycia pełnej szkody,  nie będzie miało znaczenia, w jakim systemie organizacyjnym poddajesz się leczeniu lub czynnościom rehabilitacyjnym, a będąc poszkodowanym, nie będziesz pozbawiony możliwości korzystania  z leczenia, które mogłyby doprowadzić do odpowiedniego efektu restytucyjnego, nawet jeżeli świadczenia medyczne spowodują zwiększone koszty.

Co więcej, Sąd zwrócił uwagę, że poszkodowany nie będzie każdorazowo obarczany koniecznością dowodzenia zasadności korzystania z leczenia niefinansowanego ze środków publicznych. To ubezpieczyciel będzie musiał zmierzyć się z ewentualnym wykazaniem minimalizacji kosztów szkody.

Kancelaria Lexnord

Jesteśmy przede wszystkim dla Was. W naszej pracy kierujemy się bogatym doświadczeniem, wiedzą i empatią. Lexnord - zespół specjalistów, który pomaga konsumentom.

KANCELARIALexnord
LEXNORD Dorota Pilarczyk i Współpracownicy spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Katowicach KRS: 0000980378, NIP: 9542842409
Meteorologów 7, 40-526 Katowice
ZOBACZGdzie nas znajdziesz?
https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2020/10/mapapolski.png
POZOSTAŃMY W KONTAKCIEMedia społecznościowe
Jesteśmy wszędzie tam gdzie możemy pomóc.