15 Grudnia 2021 roku – Prawomocna wygrana z bankiem BPH – dawny GE Money Bank- umowa nieważna

30 grudnia, 2021by Kancelaria Lexnord

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, sygn. akt: I ACa 396/21, SSA Dariusz Janiszewski. Sąd oddalił apelację banku od korzystnego dla klienta wyroku Sądu Okręgowego w Gdańsku ustalającego nieważność umowy zawartej przez powoda z dawnym GE Money Bank.

Sąd zmienił wyrok w zakresie części żądania pieniężnego w zakresie terminu wymagalności odsetek. Jednak nie na skutek faktu składania oświadczeń o nieważności tylko faktu rozszerzenia żądania pozwu o kolejne raty płatności. Przyjął więc, że bieg odsetek zaczyna się w marcu 2018, a co do rozszerzonych rat od lipca 2020 roku.

Zasądził na rzecz Powoda koszty procesu za II Instancję.

Sprawa w I Instancji prowadzona była pod sygnaturą XV C 426/18.

Kancelaria Lexnord

Jesteśmy przede wszystkim dla Was. W naszej pracy kierujemy się bogatym doświadczeniem, wiedzą i empatią. Lexnord - zespół specjalistów, który pomaga konsumentom.

KANCELARIALexnord
LEXNORD Dorota Pilarczyk i Współpracownicy spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Katowicach KRS: 0000980378, NIP: 9542842409
Meteorologów 7, 40-526 Katowice
ZOBACZGdzie nas znajdziesz?
https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2020/10/mapapolski.png
POZOSTAŃMY W KONTAKCIEMedia społecznościowe
Jesteśmy wszędzie tam gdzie możemy pomóc.