Kancelaria frankowa. Jak wybrać dobrą firmę?

10 października, 2022by Kancelaria Lexnord

Jak wybrać odpowiednią kancelarię do sporu frankowego i czym się kierować?

Samo podjęcie decyzji o pozwaniu banku jest już wielkim krokiem w kierunku odzyskania kredytowej wolności. Następnym i nie mniej znaczącym posunięciem będzie zadanie sobie pytania „gdzie szukać pomocy?”. Na to pytanie nie ma natomiast jednej dobrej odpowiedzi. Dlaczego? W Polsce znajdziemy bowiem wiele kancelarii, które poświęciły się w całości lub znakomitej większości zagadnieniu kredytów frankowych i są w tym temacie naprawdę dobre.

Adwokat czy radca prawny? A może jakiś inny podmiot?

Z całą stanowczością odradzam współpracę z podmiotami innymi niż adwokaci i radcowie prawni. Podmioty takie nie gwarantują właściwej reprezentacji w sądzie, nie są także związane zasadami etyki zawodowej. Zlecając sprawę takiej osobie czy instytucji narazisz się na ryzyko braku możliwości wyciągnięcia konsekwencji za popełnione przez nią błędy.

To natomiast czy wybierzesz adwokata czy radcę prawnego nie ma żadnego znaczenia – ich kompetencje są bowiem aktualnie w zasadzie identyczne. Na sali sądowej to oni najlepiej sprawdzą się w roli pełnomocnika. Status aplikanta oczywiście również wchodzi w grę, oznacza jednak mniejsze doświadczenie (co jednak nie zawsze idzie w parze z mniejszą skutecznością!). Ważne więc, by w sporze frankowym mieć u swojego boku mecenasa specjalizującego się w procesie, czyli czującego się na sali sądowej jak ryba w wodzie.

Kancelaria frankowa a forma prawna

Pierwszym czynnikiem, który obowiązkowo trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze kancelarii jest jej forma prawna. Osoby posiadające tytuł zawodowy i praktykujące jako adwokaci czy radcowie prawni nie mogą prowadzić działalności w formie innej niż jednoosobowa działalność gospodarcza, w przypadku spółek natomiast w grę wchodzą jedynie spółka osobowa i spółka cywilna. Sama nazwa „kancelaria” lub „kancelaria frankowa” nie gwarantuje, że współpracę podejmiesz z kimś posiadającym tytuł adwokata czy radcy prawnego. Nie oznacza nawet, że współpracę podejmiesz z kimś, kto w ogóle posiada wykształcenie prawnicze. W tej kwestii polecam sumienność i uważaj na spółki akcyjne oraz spółki z o.o.!

Specjalizacja i doświadczenie – wyroki frankowe pko bp

Kancelaria nie musi koniecznie zajmować się jedynie sprawami tzw. frankowymi. Ważne jednak, by się w nich specjalizowała – podkreślam – unikaj kancelarii, które mają nikłe doświadczenie w tych sprawach. Jak już wspomniałam w poprzednim wpisie, odsetek wygranych procesów rośnie i to w szybkim tempie, nie oznacza to jednak, że spory stały się łatwiejsze. Ważne by wybrać kancelarię z doświadczeniem. Dobre kancelarie poszczycić mogą się dużą ilością pozytywnych rozstrzygnięć – czym na pewno pochwalą się publikując korzystne wyroki. Sprawdzaj również kancelarię pod kątem banku, w którym masz zaciągnięty kredyt frankowy. Im większy odsetek historii z happy endem związanych z „Twoim” bankiem ma kancelaria, tym większa szansa, że i w Twoim przypadku doczekamy szybkiego szczęśliwego zakończenia.

Nasza Kancelaria uzyskała już 53 korzystne wyroki przeciwko PKO BP SA., w których Sądy ustaliły nieważność umowy kredytów, w tym 12 wyroków prawomocnych. Z PKO wygraliśmy też przed Sądem Najwyższym.

Podczas poszukiwania idealnej kancelarii frankowej warto przeprowadzić kilka rozmów – po krótkiej bowiem wymianie zdań można już odczuć jakie dany podmiot ma podejście do Ciebie jako potencjalnego klienta. Ważne by wybrać kancelarię, która zapewni Ci stałą komunikację, będzie informować o postępach w sprawie i możliwościach podjęcia dalszych kroków, o ile takie się pojawią. Ważne, żeby kancelaria wytłumaczyła Ci jak będą wyglądały pierwsze kroki w walce z bankiem.

Lokalizacja

Lokalizacja kancelarii, mając na uwadze charakterystykę spraw frankowych, a także rozwój spraw przeprowadzanych w formie zdalnej, nie ma większego znaczenia. Warto jednak pamiętać, że co do zasady najlepsze kancelarie frankowe mają swoje siedziby w większych miastach – takich jak Warszawa, Katowice, Wrocław, Kraków, Gdańsk czy Gdynia.

Koszt obsługi prawnej

Uważaj na podejrzanie tanie oferty! Większość z nich to pseudoprawnicze instytucje i firmy odszkodowawcze, które nie zagwarantują Ci wysokiego poziomu obsługi. Takie podmioty idą w ilość, nie jakość. Za dobrze poprowadzony proces trzeba odpowiednio zapłacić. W ostatecznym rozrachunku wyjdziesz na tym jednak najlepiej.

Kancelaria frankowa a współpraca po zakończonym procesie

Warto wybrać kancelarię, która oprócz obsługi do czasu uzyskania korzystnego wyroku, oferuje także współpracę po zakończeniu procesu (i zaoferuje pomoc chociażby przy wykreśleniu hipoteki).

Wybór odpowiedniej kancelarii. Dlaczego LexNord?

Jak już wspomniałam powyżej wyróżnić można szereg skutecznych kancelarii specjalizujących się w sporach frankowych i odnoszących na tym polu wiele sukcesów. Wśród nich nieskromnie umieszczę LexNord. Kancelaria składa się bowiem z profesjonalistów, wyśmienitych praktyków biegłych w prawie bankowym, którzy stoją murem po stronie konsumenta.

Przechodząc opisaną w artykule drogę dotrzesz właśnie do nas, do LexNord. Kancelaria oferuje indywidualne podejście do każdego klienta, posiada rzeczywiste doświadczenie w skutecznym prowadzeniu sporów frankowych. LexNord nie porzuci Cię natychmiast po uzyskaniu prawomocnej wygranej.

Kancelaraa Frankowa Lexnord

Kancelaria działa głównie na terenie Aglomeracji Śląskiej. Jej siedziba mieści się w Katowicach, jednak zakres działania sięga dalej – m.in. przez Chorzów i Zabrze, aż do Gliwic i Tarnowskich Gór, do Jaworzna przez Mysłowice, czy też przez Sosnowiec i Dąbrowę Górniczą, aż do Będzina. Naszych mecenasów spotkacie jednak również w Częstochowie, w sądach warszawskich, czy nawet w Trójmieście. W dobie postępującej cyfryzacji i coraz to większych możliwości zdalnego uczestnictwa w rozprawach, swoim zasięgiem z powodzeniem obejmiemy całą Polskę. Dlatego niezależnie z której części kraju pochodzisz, zapraszam serdecznie do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy ostatnie wątpliwości.

 

 

Kancelaria Lexnord

Jesteśmy przede wszystkim dla Was. W naszej pracy kierujemy się bogatym doświadczeniem, wiedzą i empatią. Lexnord - zespół specjalistów, który pomaga konsumentom.

KANCELARIALexnord
LEXNORD Dorota Pilarczyk i Współpracownicy spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Katowicach KRS: 0000980378, NIP: 9542842409
Meteorologów 7, 40-526 Katowice
ZOBACZGdzie nas znajdziesz?
https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2020/10/mapapolski.png
POZOSTAŃMY W KONTAKCIEMedia społecznościowe
Jesteśmy wszędzie tam gdzie możemy pomóc.