WIĘCEJ NIŻ TYLKO KANCELARIA

Dlaczego
Kancelaria Lexnord

Każdy Klient jest dla nas tak samo ważny. Wiemy, że każda sprawa wymaga indywidualnego traktowania. W LexNord nie szkoda nam czasu na dogłębne analizy sytuacji i materiału. To klucz do sukcesu w wielu trudnych sporach sądowych. Każdą sprawę doprowadzamy do szczęśliwego końca, którym, zgodnie z naszą filozofią, jest moment, w którym nasz Klient może odetchnąć z ulgą.

Nasza kancelaria powstała, bo cenimy bezpieczeństwo. W trakcie wykonywania usługi prawnej samopoczucie klienta jest dla nas priorytetem. Łącząc doświadczenie naszego zespołu z wysokim poziomem obsługi Klienta stworzyliśmy miejsce, w którym możesz czuć się komfortowo.

Jesteś dla nas ważny i wiemy, że każda sprawa wymaga indywidualnego traktowania.

Każdą sprawę doprowadzamy do szczęśliwego końca, którym, zgodnie z naszą filozofią, jest moment, w którym nasz Klient może odetchnąć z ulgą.

Kancelaria LexNord to zgrany zespół specjalistów, których wyróżnia fachowe podejście, dbałość o każdy detal. Korzystając z naszych usług, mają Państwo pewność, że działamy tylko w Państwa interesie.

https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2023/08/foto2.webp
https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2023/08/dorota-pilarczyk-nowe.webp
https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2023/08/dorota-pilarczyk-nowe.webp

RADCA PRAWNYDorota Pilarczyk

Radca prawny, właścicielka kancelarii. Specjalizacje: kredyty frankowe, szeroko rozumiane prawo bankowe i spory sądowe z bankami.

Dorota Pilarczyk to specjalistka od prawa bankowego i sporów z bankami, która pomaga w pozornie przegranych walkach i potrafi wywalczyć dla swoich Klientów pozytywny wynik. Zajmuje się również postępowaniami egzekucyjnymi. W czasach, w których banki, określające się mianem instytucji zaufania publicznego, a w rzeczywistości dbające jedynie o swoje interesy, potrzebny jest radca prawny, który staje po stronie ludzi.

Wiedzę i wykształcenie zdobywała na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim. Doświadczenie zdobyła między innymi podczas aplikacji radcowskiej w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Po jej zakończeniu pracowała jeszcze kilka lat w znanej i szanowanej kancelarii w Gliwicach. Na liście swoich sukcesów ma również doświadczenie międzynarodowe, zdobyte dzięki współpracy z Funduszem Inwestycyjnym Black Pearls.

Prywatnie szczęśliwa mężatka i matka dwójki dzieci, która resztki wolnego czasu chętnie spędza na siłowni, wyciskając z siebie siódme poty podczas treningów tabaty.

https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2023/06/dudek-agnieszka.webp

RADCA PRAWNYAgnieszka Dudek

Specjalizacje: kredyty frankowe, polisolokaty, rozwody, sprawy o podział majątku wspólnego.

Od 2018 r. pracuje w kancelarii prawnej LEXNORD w Katowicach, gdzie wspiera klientów w sporach z bankami i innymi instytucjami finansowymi.

Agnieszka jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz finansów i rachunkowości Wydziału Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Słuchaczka studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie z zakresu podstaw prawno – ekonomicznych procesu inwestycyjnego, a od 2018 r. aplikantka radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Posiada wieloletnie doświadczenie, które zdobywała już na studiach na licznych praktykach w działach prawnych jednostek samorządu terytorialnego oraz w prokuraturze. W ramach pracy w kancelarii radców prawnych przez kilka lat wspierała obsługę prawną dużej spółki z branży górniczej.  Agnieszkę można głównie spotkać w Sądach na terenie Warszawy,  Katowic i Częstochowy.

https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2023/06/dudek-agnieszka.webp
https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2022/02/sara-gawrys.jpg
https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2022/02/sara-gawrys.jpg

APLIKANT RADCOWSKISara Gwardyś

Specjalizacje: kredyty frankowe, prawo rodzinne i rozwodowe

Od 2019 roku pracuje w LEXNORD przy świadczeniu pomocy prawnej na a rzecz osób będących w sporach z instytucjami finansowymi. Swoje zainteresowania skupia głównie na ochronie praw konsumentów. Interesuje się także prawem rodzinnym, w szczególności prawem rozwodowym.

W 2020 roku ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego z wynikiem bardzo dobrym. W 2021 roku rozpocznie aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach.

Doświadczenie zawodowe zdobywała od 1 roku studiów, praktykując w Kancelarii oraz Prokuraturze. Biegle posługuje się językiem angielskim.

Prywatnie miłośniczka zwierząt i narciarstwa. Interesuje się także polityką.

https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2022/02/joanna-zielinska.jpg

ADWOKATJoanna Zielińska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 2015 roku wpisana na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach.

Od 2016 roku współpracuje z LEXNORD – Kancelaria Radcy Prawnego Dorota Pilarczyk przy świadczeniu pomocy prawnej na rzecz osób będących w sporach z instytucjami finansowymi i w sprawach gospodarczych.

Jako juror-arbiter uczestniczy w licznych konkursach dla studentów prawa typu Moot Court, zarówno w kraju jak i za granicą. Poza pracą interesuję się stosunkami międzynarodowymi, kinematografią oraz tańcami latynoamerykańskimi.

https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2022/02/joanna-zielinska.jpg
https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2022/12/beata.jpg
https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2022/12/beata.jpg

RADCA PRAWNYBeata Turkowska

Specjalizacje: kredyty frankowe, polisolokaty, rozwody, sprawy o podział majątku wspólnego, prawo rodzinne (alimenty oraz kontakty z dziećmi) Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunkach administracja oraz prawo. Ukończyła aplikację radcowską prz Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte we współpracy z kancelariami radców prawnych oraz w organach administracji publicznej. Od stycznia 2021 roku współpracuje z LEXNORD gdzie specjalizuje się w pomocy frankowiczom i prowadzeniu sporów z bankami, które oferowały kredyty we frankach szwajcarskich (CHF).

https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2022/02/maria-kusmierz.jpg

APLIKANT RADCOWSKIMarysia Kuśmierz

Absolwentka kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Kilkukrotnie była nagradzana stypendium rektora za wyróżniające się wyniki w nauce, od 2. roku studiów czynnie angażowała się w działalność kół studenckich – przede wszystkim Koła Naukowego Historii Prawa. Dołączyła do zespołu Lexnord w 2021 roku, a wcześniej zdobywała doświadczenie w kancelarii adwokackiej.

Jej zainteresowania zawodowe oscylują wokół prawa cywilnego, prawa finansowego, a także prawa własności intelektualnej. W Naszej Kancelarii przygotowuje się do pełnienia w przyszłości zawodu radcy prawnego. Prywatnie pasjonatka języków obcych – szczególnie angielskiego, którym posługuje się na poziomie dwujęzycznym (C2), fotografii, grafiki komputerowej oraz krawiectwa.

https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2022/02/maria-kusmierz.jpg
https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2022/11/mateusz-pastulka.jpg
https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2022/11/mateusz-pastulka.jpg

APLIKANT ADWOKACKIMateusz Pustułka

Absolwent kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2023 r. rozpocznie aplikację adwokacką przy Izbie Adwokackiej w Katowicach.

Z Kancelarią LEXNORD związany od 2022 r. Wcześniej zdobywał doświadczenie w kancelariach adwokackich zlokalizowanych na terenie Katowic. Jego zainteresowania zawodowe oscylują głównie wokół prawa cywilnego oraz prawa administracyjnego. W Kancelarii jako cel stawia sobie przede wszystkim jak najlepsze wsparcie zespołu w codziennych obowiązkach związanych z bieżącą obsługą Klientów.

https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2023/06/schodzinska-joanna.webp

PRAWNIKJoanna Schodzińska

Specjalizacje: prawo odszkodowawcze, prawo transportowe, prawo spółek handlowych

Absolwentka prawa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach .

Słuchaczka studiów podyplomowych na Uniwersytecie Śląskim z zakresu prawa zamówień publicznych i partnerstwa publiczno-prywatnego. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych , które zdobywała w ramach pracy w kancelarii radców prawnych. Od 2015 r. pracuje w kancelarii prawnej LEXNORD w Katowicach, gdzie wspiera podmioty gospodarcze oraz przedsiębiorców w zakresie prawa gospodarczego i handlowego.

W ramach swojej pracy zajmuje się również szeroko rozumianym prawem cywilnym.

https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2023/06/schodzinska-joanna.webp
https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2022/02/katarzyna-hofman.jpg
https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2022/02/katarzyna-hofman.jpg

KIEROWNIK SEKRETARIATUKatarzyna Hofman-Adamczyk

Swoje dotychczasowe doświadczenie zdobyła na samodzielnych stanowiskach administracyjnym między innymi w kancelarii komorniczej oraz kancelarii prawnej. Na co dzień zajmuje się obsługą sekretariatu w tym koordynacją sprawnego obiegu dokumentów, kontaktem z klientami, sądami oraz organami administracji publicznej. Czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem bieżących spraw związanych z działaniem Kancelarii.

Jako osoba dociekliwa, otwarta zaangażowana w powierzone jej zadania, z powodzeniem wdraża rozwiązania usprawniające działanie kancelarii.

https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2022/11/wojciech-ba.jpg

ASYSTENTWojciech Batraniec

Student IV roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W aspektach zawodowych interesuje się prawem cywilnym w szczególności prawem zobowiązań oraz prawem finansowym. Związany z LEXNORD – Kancelaria Prawna od sierpnia 2022 roku.

Wojtek ceni dobrą muzykę, uwielbia też sport i rywalizację, gdzie podobnie jak w pracy charakteryzuje się zaangażowaniem i konsekwencją.

Doświadczenie zawodowe zdobywał od 1 roku studiów praktykując w kancelarii adwokackiej, bankowości korporacyjnej oraz jako członek sekcji cywilnej Studenckiej Poradni Prawnej przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2022/11/wojciech-ba.jpg
https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2022/11/jakub-urban.jpg
https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2022/11/jakub-urban.jpg

ASYSTENTJakub Urban

Student V roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W aspektach zawodowych interesuje się prawem cywilnym, prawem handlowym oraz prawem własności intelektualnej. Związany z LEXNORD – Kancelaria Prawna od początku 2022 roku.

Prywatnie pasjonat Formuły 1, oddany kibic Scuderii Ferrari. Interesuje się także piłką nożną i siatkówką. Realizuje swoje sportowe pasje grą w tenisa ziemnego, uprawiając wspinaczkę górską oraz żeglując.

https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2022/11/beata-habryka.jpg

ASYSTENTBeata Habryka

Studentka III roku prawa stacjonarnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Do zespołu Kancelarii dołączyła w sierpniu 2022 r., zajmuje się sprawami administracyjno-prawnymi oraz marketingiem Kancelarii – prowadzi kanały mediów społecznościowych Lexnord.

Prywatnie działa w Europejskim Stowarzyszeniu Studentów Prawa ELSA Katowice, gdzie pełni funkcję Wiceprezesa ds. Marketingu. Jej pasja to marketing mediów społecznościowych, projekty graficzne oraz podróże.

https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2022/11/beata-habryka.jpg
KANCELARIALexnord
LEXNORD Dorota Pilarczyk i Współpracownicy spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Katowicach KRS: 0000980378, NIP: 9542842409
Meteorologów 7, 40-526 Katowice
ZOBACZGdzie nas znajdziesz?
https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2020/10/mapapolski.png
POZOSTAŃMY W KONTAKCIEMedia społecznościowe
Jesteśmy wszędzie tam gdzie możemy pomóc.