Kredyty złotówkowe

Kancelaria LexNord od 2016 roku zajmuje się sprawami kredytów powiązanych z walutami obcymi. Dziś jest czas, kiedy nasza pomoc potrzebna jest nie tylko frankowiczom, ale również kredytobiorcom, którzy zawarli kredyty złotówkowe.

Czy umowę o kredyt złotowy da się podważyć?

Odpowiedź brzmi: TAK. Stawka oprocentowania zmiennego, tzw. WIBOR (ang. Warsaw Interbank Offered Rate), w naszej ocenie nie stanowi wskaźnika ustalanego w sposób przejrzysty, co może być podstawą do podważenia postanowień umownych dotyczących oprocentowania kredytu. Dodatkowym argumentem będzie brak spełnienia przez banki ciążącego na nich obowiązku informacyjnego względem konsumentów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wad umów złotówkowych – odwiedź naszego bloga.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

W jaki sposób działamy?

Przyjmujemy następujący schemat działania:

 • dokonujemy bezpłatnej analizy umowy kredytu;
 • nawiązujemy współpracę;
 • dokonujemy wyliczeń roszczeń pieniężnych;
 • kierujemy do banku wezwanie do zapłaty;
 • rozpoczynamy postępowanie sądowe.

Postępowanie sądowe

Reprezentować będzie Cię profesjonalny i doświadczony zespół, który doskonale wie jak skutecznie bronić interesów kredytobiorców.

Zabezpieczenie sądowe

W Twoim imieniu wystąpimy z wnioskiem o zabezpieczenie roszczenia poprzez ustalenie, że na oprocentowanie kredytu składa się tylko marża banku przy jednoczesnym całkowitym pominięciu wskaźnika WIBOR.

Co można zyskać? Żądania pozwu

Skutkiem podważenia umowy kredytu złotówkowego może być:
 • nieważność całej umowy – bank musi oddać kredytobiorcy wszystkie kwoty, które wpłacił w związku z nieważną umową, kredytobiorca zaś oddaje do banku jedynie “czystą” kwotę zaciągniętego kredytu;
 • bezskuteczność całej klauzuli oprocentowania kredytu – tak jak w przypadku uznania całej umowy za nieważną, następuje tu sytuacja analogiczna do sankcji darmowego kredytu;
 • określenie oprocentowania kredytu jako samej  marży wskazanej w umowie – po stronie kredytobiorcy powstanie nadpłata, która powinna być mu zwrócona przez bank;
 • ustalenie poziomu WIBOR z dnia podpisania umowy na cały okres kredytowania – to korzystne rozwiązanie w przypadku umów kredytowych zawieranych w czasie niskich wartości indeksów WIBOR – również w tym przypadku okaże się, że kredytobiorca kredyt nadpłacił.

Zwrot kosztów sądowych

W każdym z powyżej opisanych scenariuszy na rzecz kredytobiorcy zostanie przyznany zwrot kosztów postępowania!

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Dlaczego LexNord?

Kancelaria oferuje indywidualne podejście do każdego klienta, posiada rzeczywiste doświadczenie w skutecznym prowadzeniu sporów z bankami. Gwarantujemy przejrzyste zasady wynagradzania i brak procentowego success fee. Szerzej o tym jak wybrać odpowiednią kancelarię pisaliśmy we wpisie – Kancelaria frankowa. Jak wybrać dobrą firmę?

Kancelaria ma siedzibę w Katowicach działa głównie na terenie śląska. W dobie postępującej cyfryzacji, swoim zasięgiem z powodzeniem obejmiemy jednak całą Polskę. Niezależnie więc z której części kraju pochodzisz, zapraszam serdecznie do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy ostatnie wątpliwości.

Decyzja podjęta! Co teraz?

Na początek koniecznym jest, aby dostarczyć nam dokumentację związaną kredytem tj.:

 • umowę kredytu wraz z aneksami;
 • wszystkie załączniki, które zostały podpisane przed lub w trakcie zawarcia umowy.

Analiza umowy wraz z innymi dokumentami jest bezpłatna. Zapraszamy serdecznie do kontaktu: kancelaria@lexnord.pl,
telefon komórkowy:
516 076 132.

Dla wciąż wahających się

Jeśli jednak dalej zastanawiasz się czy warto rozpocząć batalię – zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym opisujemy co można zyskać po pozwaniu banku(click). Pomimo, iż wpis dotyczy kredytów frankowych, to również w przypadku kredytów złotówkowych pozostaje w pełni aktualny.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
KANCELARIALexnord
LEXNORD Dorota Pilarczyk i Współpracownicy spółka komandytowo-akcyjna z siedzibą w Katowicach KRS: 0000980378, NIP: 9542842409
Meteorologów 7, 40-526 Katowice
ZOBACZGdzie nas znajdziesz?
https://www.lexnord.com/wp-content/uploads/2020/10/mapapolski.png
POZOSTAŃMY W KONTAKCIEMedia społecznościowe
Jesteśmy wszędzie tam gdzie możemy pomóc.